Co s sebou

Mapy

Jediné doporučené městské mapy jsou:

Brno (1:15000, freytag & berndt 2005), ISBN 80-7316-195-8 Brno (1:15000, freytag & berndt 2005), ISBN 80-7316-195-8. plán města Brno 1:18000, freytag & berndt, rok vydání nejasný (red. uzávěrka 10. 2005), ISBN 80-86236-87-9 (vlastní plán), ISBN 978-80-8623-657-9 (tvrdý přebal)

Kromě uvedeného plánu lze použít i další plány Brna Freytag & Berndt 1:18000 a 1:16000 s redakčními uzávěrkami 05. 2007 a 08. 2007.
Použití jiné mapy může být překážkou ve zdárném dokončení hry. Při orientaci mějte na paměti, že stejně jako u řady jiných brněnských map, i na těchto mapách neopovídá směr nahoru severu, ale azimutu asi 354°.

Kromě této mapy se může hodit vzít si akutální plán městské dopravy a nějakou terénní mapu východního okolí Brna, např. KČT 86 nebo zde již připravenou turistickou od SHOCartu ze serveru Mapy.cz, případně můžete s sebou nosit notebook s připojením k internetu. Jestli již takovou mapu vlastníte, nemusíte si nutně pořizovat nejnovější vydání. (Použití vyloženě staré mapy však nedoporučujeme.)

Doporučené vybavení

Pro vás, kteří nemáte šalinkartu

Další věci, co se mohou hodit


Další doporučení

Znovu připomínáme všem týmům dodržování pravidel hry a hlavně nutnost ochrany vlastního zdraví – silnice přecházejte pouze na přechodech pro chodce, ve městě jezdí spoustu dopravních prostředků, kterým je třeba se vyhnout. Myslete na to!
Neváhejte se zeptat kolemjdoucích, pokud nějakou informaci nevíte – za zeptání nic nedáte. Toto pomůže hlavně u vědomostních otázek, případně pokud nevíte, jak se někam dostat.
Některé papíry, které obdržíte na začátku nebo během hry budou obsahovat nezašifrované pokyny, jak postupovat ve hře. Vždy lze jasně odlišit, co je šifra a v čem ji nemáte hledat.
Nápovědy používejte až po pečlivém zvážení situace, rozhodují o vašem umístění.
Je zřejmé, že pokud chcete dojít do cíle, nesmíte se nikde zaseknout na moc dlouho. Právě v případě zaseknutí použijte nápovědy, případně i totální nápovědu. Jelikož víme, že týmy váhají s využíváním nápověd a často volí špatnou strategii, budeme o tom promlouvat ještě na startu. Dobří stratégové mohou porazit mnohem lepší luštiče nezvládající nakládání s časem.
Šifry jsme se snažili udělat přiměřeně elegantní – to znamená, že správný způsob dešifrování by měl být "hezčí", než špatné, které vás napadnou. Jinak řečeno: až přijdete na správné řešení, budete si tím jisti. Často k řešení vede jednoduchá myšlenka, složitosti zkoušejte až po vyzkoušení jednoduchých a přirozených možností.
Nikdy se nevzdávejte – zkoušejte stále nové nápady a postupy. Nevzdávejte se, ani když máte málo času, po těžké šifře často následuje lehká, kterou vyřešíte rychle, a času budete mít zase dost.Několik rad na závěr

Na závěr přikládáme rady z šifrového manuálu, část je převzata z oficiálního manuálu Tmou – vřele doporučujeme prostudovat. Tak si to přečtěte, vytiskněte, vezměte. Šifry samozřejmě ale musí být i originální, takže na většinu s títo seznamem nevyzrajete, ale těch několik rychle objevených souvislostí stojí za to.


„Je tu jen jeden rozdíl mezi šílencem a mnou. Šílenec si myslí, že je duševně zdravý, zatímco já vím, že jsem šílený.“
– Salvador Dalí

Poslední aktualizace stránek: 16. VII. 2018

Minimální rozlišení k prohlížení těchto stránek je 1280×800.
Hostováno na sifrovacky.cz
Copyright © iNula Team 2006–18.