Úvodem  1  2  3  4  B1  5  6  7  B2  8  9  10  11  12  13  B3  Cílové heslo  Trasa hry  Konečné pořadí  Statistiky    

Poučení z krizového vývoje atd.

Burčák je vypit, špekáčky sežrány, rok příprav v čudu, nastává čas hodnocení…

Letos jsem v Kalendáři prorocky zkrátil charakteristiku hry na tři slova: Noční. Brněnská. Nevyzpytatelná.

To poslední se, myslím, ukázalo v plné síle. A je to prvek, který se, budu-li za rok opět organizovat iNulu, pokusím zachovat. I za cenu toho, že bude, podobně jako letos, platit pro hráče stejně jako pro organizátory. Věcí, které proběhly jinak, než jsme si představovali, bylo dost. Jen ta náročná výroba a dlouhé ladění blikající krabice alias šifry číslo 5 nebo řešení – ve zpětném pohledu irelevatních – detailů Cimrmanovy obíhačky… Ale stejně jako u týmu, i u orgů se nakonec počítá celkový výsledek. A ten snad byl lepší než loni.

Opět se zúčastnil tým, který prototálkoval celou hru až do cíle – a chtěl bych rovnou říci, že takové vítáme, protože iNula je jedna z mála her, která umožňuje projít si ji v klidu celou, i když třeba nevyluštíte vůbec nic. Opět to jistě vyvolá tradiční diskuse o tom, zda je správné, aby se umístil před týmy, které vyluštily deset šifer, ale do cíle nedošly.

Potěšilo mne, když jsem viděl týmy cíleně provádět time management a uvažovat, kolik času mají/mohou věnovat šifře X, aby si příliš nezkrátili čas, který budou mít na luštění jiných šifer. Znamená to, že se snad šíří pochopení, že všechny hry nejsou TMOU! a že nemusí být nejdůležitejší vyluštit každou šifru, se kterou se setkám, ale třeba vyluštit co nejvíc z těch, které vyluštit dokážu – a ztratit co nejméně času na těch, které tak jako tak nevyluštím.

Těch nevyluštěných bylo z hlediska jednotlivých týmů hodně. I když nakonec žádná nezůstala nepokořena, tři záchrany u vítězného týmu jsou dost a iNula byla opět o něco obtížnější, než bychom chtěli. Hned ale zase musím říci, že tři jsou lepší než žádná. Hra, kde vítěz vede na třetím stanovišti o dvě hodiny a pak už jen zvyšuje náskok, je vlastně nudná. A nudnou hru dělat nechci. Z tohoto pohledu se směs šifer snadných i obtížných, logických i zvrácených, aby i průměrní něco vyluštili a i nejlepší byli z oblačných výšin občas nemilosrdně sraženi na zem, letos vydařila. Snad se příští rok podaří namíchat přinejmenším stejně dobrou.

Doufám, že se za rok uvidíme zase a nepřijdete jen kvůli tomu burčáku a špekáčkům…

Yeti

Pohled týmů

Název týmu:Vloženo: 16. 09. 2012, 14:07:29
Yeti, doufám, že tě nezklamu, ale na iNulu chodím právě jen kvůli burčáku a špekáčkům. Že to je spojeno s pěknou šifrovačkou, je jen bonus navíc ;-)

zruda (Název týmu:)

PřizdisráčiVloženo: 16. 09. 2012, 14:20:16
No, a někteří to mají přesně naopak než zruda. Mě orgové do toho burčáku museli vyloženě nutit. ;)

Dero


Přihlaste se
Název týmu
Heslo
Abyste mohli přidávat komentář, musíte se přihlásit.


„Musíme vědět, budeme vědět.“
– David Hilbert

Poslední aktualizace stránek: 16. VII. 2018

Minimální rozlišení k prohlížení těchto stránek je 1280×800.
Hostováno na sifrovacky.cz
Copyright © iNula Team 2006–18.